Żyj dłużej – zalety picia kawy

5/5 - (2 votes)

Od tysięcy lat ludzie piją kawę, aby budzić się wypoczęty i czujny. Korzyści płynące z kawy były badane w ciągu ostatniego stulecia, ale dopiero niedawno ujawniono pełny potencjał kawy. Ostatnie badania wykazały, że picie kawy może pomóc organizmowi w walce z chorobą Alzheimera. Choroba Alzheimera jest jedną z najczęstszych form demencji. Atakuje mózg iz czasem powoli go niszczy.

Badania wykazały również, że picie kawy zmniejsza ryzyko niektórych rodzajów raka. Korzyści idą dalej niż mniejsze ryzyko choroby Alzheimera lub raka krwi. Wykazano również, że kawa ma korzystny wpływ na raka prostaty i raka okrężnicy u osób, które są już narażone na te choroby. W niedawnym badaniu wykazano nawet, że kawa przynosi korzyści rakowi pęcherza. Ogólnie rzecz biorąc, kawa ma tak wiele zalet, że nie jest tylko gorącym napojem; to lekarstwo dla ciebie.

Jedną z zalet kawy jest zmniejszenie ryzyka chorób serca. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że osoby pijące kawę częściej mają niższe ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Ciśnienie krwi jest jednym z największych czynników przyczyniających się do chorób serca i udaru mózgu. Pijąc dwie filiżanki kawy dziennie, możesz zmniejszyć swoje szanse na te poważne problemy zdrowotne o połowę.

Osoby pijące kawę mogą też żyć dłużej. Istnieje bezpośredni związek między spożyciem kawy a długowiecznością, co częściowo wynika z przeciwutleniaczy znajdujących się w kawie. Regularne picie kawy może pomóc uchronić Cię przed chorobami serca i udarem poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia tych chorób. Osoby pijące kawę są również mniej narażone na rozwój raka.

Jeśli chodzi o poziom energii, istnieje kilka badań, które pokazują, jak kawa wpływa na poziom energii w ciągu dnia. Naukowcy zbadali mężczyzn, którzy codziennie piją kawę i odkryli, że mężczyźni, którzy piją kawę przez cały dzień, mają w ciągu dnia więcej energii niż mężczyźni, którzy nie piją kawy. Te same badania wykazały, że kobiety pijące kawę przez cały dzień mają więcej energii niż kobiety, które tego nie robią. Obie płcie miały podobny poziom energii po spożyciu od jednej do trzech filiżanek kawy dziennie. Wyniki te świadczą o pozytywnym wpływie kawy na poziom energii i metabolizm. Osoby pijące kawę odczuwają mniejsze zmęczenie w ciągu dnia i mogą żyć dłużej.

Badania wykazały, że kawa zmniejsza również ryzyko kilku rodzajów nowotworów. Osoby pijące kawę mają zmniejszone ryzyko raka okrężnicy i raka wątroby. Osoby pijące kawę mają również mniejsze ryzyko raka jajników i piersi. W połączeniu z innymi składnikami kawa może zapobiegać niektórym rodzajom raka. Nie tylko kofeina pokazuje, że osoby pijące kawę mają mniejsze ryzyko zachorowania na tego typu nowotwory, ale istnieje wiele innych składników, które zawiera kawa.