Regeneracja i naprawa silników hydraulicznych

5/5 - (3 votes)

Silniki hydrauliczne to bardzo istotne urządzenia, bez których życie wielu maszyn byłoby niemożliwe. Jednak czym są dokładnie? Co robić, jeżeli ulegną usterce? I przede wszystkim – ile kosztuje ich naprawa?

Czym są silniki hydrauliczne? 

Silniki hydrauliczne to najprościej mówiąc odbiorniki w układach napędowych maszyn. Ich zadaniem jest zmiana energii cieczy wygenerowanej przez pompę w ruch obrotowy wału. Mają zastosowanie jako napęd ślimaka we wtryskarkach, wiatraka chłodnicy lub przenośników górniczych i przemysłowych. Silniki hydrauliczne sprawdzają się też doskonale jako silnik jazdy, który przenosi moment obrotowy na koła danego pojazdu. 

Regeneracja silników hydraulicznych 

Regeneracja silników hydraulicznych, wbrew stereotypom, nie jest procesem skomplikowanym. Zwykle zaczyna się on na ich demontażu. Rozbiórka silnika hydraulicznego ma na celu ustalenie stopnia uszkodzeń oraz kontroli stanu wszystkich jego części. Następnym krokiem jest sporządzenie szczegółowej ekspertyzy, która opisuje stan techniczny silnika. Jeżeli jest on w koszmarnym stanie, zaleca się kupno nowego, ponieważ naprawa jest całkowicie nieopłacalna i wiążę się z ogromnymi kosztami finansowymi. Warto pamiętać, że regeneracją silników hydraulicznych powinna zająć się ekipa z odpowiednim doświadczeniem oraz wiedzą. 

Naprawa silników hydraulicznych 

Naprawa silnika hydraulicznego wymaga dostępu do profesjonalnie wyposażonego warsztatu oraz odpowiednio dobranych części zamiennych. Czynność tą powinna również wykonywać osoba doświadczona, która nie popełnia błędów, bowiem naprawa silników hydraulicznych nie wybacza żadnych niedociągnięć. Jeżeli nie jesteś pewny co do jakości świadczonych usług, lepiej kupić nowy silnik, ponieważ jego uszkodzenie to przerwa w pracy, która zwykle generuje ogromne koszty. Jednak prawidłowe wykonanie naprawy daje gwarancje przywrócenia go do dawnej funkcjonalności. Doświadczony rzemieślnik naprawi dany sprzęt nawet w jeden dzień. Koszt takiej usługi zależy od masy silnika. Ceny rynkowe zaczynają się już od 55 złotych, natomiast kończą na około 120 zł.

Źródło: https://pompyhydrauliczne-czesci.pl