Na czym polega naprawa pomp hydarulicznych?

5/5 - (3 votes)

Obecnie, większość urządzeń i maszyn przeznaczonych do ciężkiej pracy, działa przy wykorzystaniu pompy hydraulicznej. Tego typu pompy są zwykle trwałym i niezawodnym źródłem mocy dla maszyn, jednak jak każdy z podzespołów, nie są one niezniszczalne. Nawet najstaranniejsza opieka i regularny serwis, choć znacznie przedłuży życie pompy hydraulicznej, to nie uchroni jej przed nieprzewidzianymi awariami. Na czym więc polega naprawa pomp hydraulicznych?

Naprawa pompy hydraulicznej- od czego zacząć?

Jeśli maszyna nie jest wstanie pracować z wykorzystaniem pełnej mocy, to znak, że pompa hydrauliczna mogła ulec awarii. Naprawa pomp hydraulicznych, choć z pozoru składa się jedynie z kilku etapów, jest procesem dość żmudnym i skomplikowanym, co oznacza, że wymaga specjalistycznego podejścia. Wobec tego pierwszym krokiem do jej naprawy, będzie znalezienie odpowiedniego specjalisty, najlepiej z wieloletnim doświadczeniem. Będzie on wstanie poprawnie zdiagnozować usterkę, a także oceni czy naprawa pompy hydraulicznej jest opłacalna, czy może lepiej zainwestować w nowy model.

Jak przebiega naprawa pomp hydraulicznych?

Podobnie jak naprawa silników hydraulicznych, tak samo w przypadku pomp, następuje jej wymontowanie, a następnie dokładne oględziny. Zespół fachowców diagnozuje każdy z jej komponentów i ocenia ich stan, a także lokalizuje przyczynę usterki. Wówczas jeśli naprawa przekroczy wartość pompy, mogą oni zasugerować jej całkowitą wymianę, niemniej jednak, w większości przypadków awarie da się sprawnie usunąć. Specjaliści dokonują więc wymiany uszkodzonych komponentów pompy, a następnie przeprowadzają testy, by sprawdzić, czy odzyskała ona dawne parametry. Szacuje się, że profesjonalnie przeprowadzona naprawa pompy hydraulicznej pozwoli jej odzyskać do 95% mocy i efektywności, czyli praktycznie przywróci ją do stanu fabrycznego. Jeśli wszystko przebiegło zgodnie z planem, pompa hydrauliczna jest na nowo montowana w maszynie, a specjaliści udzielają gwarancji na wykonaną naprawę.