Ściągnij μTorrent! Skąd pobrać najlepszy program do downloadu torrentów?

5/5 - (3 votes)

Choć sieć BitTorrent jest często utożsamiana z internetowym piractwem, to wciąż jest ona dobrym rozwiązaniem przy pobieraniu dużych plików z legalnych źródeł. μTorrent to jeden z najlepszych klientów do pobierania torrentów. Jakie są jego największe zalety i skąd go ściągnąć?

Pobierz μTorrent. Najrozsądniejszy wybór spośród klientów torrentów

μTorrent ma bardzo wiele zalet, które klasyfikują go ponad konkurencyjne programy. Celem twórców było to, by zużywał on jak najmniej zasobów przy jak największej funkcjonalności. Wyróżnia go także minimalny rozmiar pliku wykonywalnego (to zaledwie 320 kilobajtów). Autorzy programu zadbali o to, by uruchamiał się on i funkcjonował poprawne na jak najszerszej liczbie systemów operacyjnych przy dowolnej konfiguracji sprzętowej. μTorrent umożliwia między innymi jednoczesne pobieranie wielu plików, szybkie wznawianie przerwanych transferów czy też pobieranie zgodnie z harmonogramem.

Opiera się na licencji adware. Oznacza to, iż μTorrent do pobrania jest całkowicie darmowy, choć użytkownik zgadza się na wyświetlanie reklam, z których to twórcy czerpią zysk. Jego wszystkie wersje zostały napisane w języku C++. Mimo swej darmowości, jest on programem zamkniętym. Użytkownicy nie mogą zatem oficjalnie wprowadzać swych modyfikacji.

Twórcy przewidują także płatny plan korzystania ze swego produktu. Wersja „Ad-free” pozwala cieszyć się nim bez reklam i kosztuje 4,95 dolarów za rok. Wariant „Pro”, płatny 19,95 dolarów w skali roku, podwyższa bezpieczeństwo korzystania z sieci torrent. Firma odpowiedzialna za μTorrent oferuje również wersję Pro wzbogaconą o CyberGhost VPN. Taka usługa wiąże się już z wydatkiem 69,95 dolarów za rok użytkowania.

Skąd ściągnąć μTorrent? Download μTorrent krok po kroku

Najbezpieczniejszym i najrzetelniejszym źródłem do pobrania uTorrent jest oczywiście oficjalna strona twórców. Po wejściu na nią, wystarczy kliknąć zielony przycisk z napisem „Free download”. Następnie wybieramy nasz plan i możemy cieszyć się oferowanymi funkcjonalnościami programu.

Co ciekawe, wersja Pro może zostać opłacona również kryptowalutą, co stanowi kolejne udogodnienie. Po pobraniu programu, otrzymujemy również możliwość skorzystania z samouczka w języku polskim. Użytkowanie programu nie powinno zatem sprawić trudności nawet największym informatycznym laikom.