Skąd wziąć klawisze do klawiatury laptopa?

5/5 - (3 votes)

Uszkodzone klawiatury w wielu laptopach spowodowały bardzo duże problemy z użytkowaniem. Czasami wystarczy by pękł jeden z kluczowych klawiszy, takich jak spacja lub enter, by uczynić sprzęt praktycznie niezdatnym do pracy. Na szczęście dziś możemy zakupić klawisze do klawiatury w sklepach online na sztuki, dzięki czemu bez dużych kosztów naprawimy swój przenośny komputer. Jeżeli urządzenie jest już bowiem po gwarancji, to nie możemy oczekiwać taniej naprawy w serwisie producenta, a także w niezależnych punktach.

Wymieniamy pojedyncze klawisze do laptopa

Uszkodzenie jednego lub kilku klawiszy, które objawia się zazwyczaj tym że przycisk nie chce się trzymać i odpada w trakcie pisania, wcale nie musi oznaczać konieczności wymiany całej klawiatury. Tą opcję najchętniej rozważają serwisy, ponieważ taka wymiana może przynieść niemały zarobek. Dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zakupić zapasowe przyciski do klawiatury i zainstalować je. Zazwyczaj bowiem problem dotyczy jedynie ułamanego zatrzasku, który trzyma klawisz przytwierdzony do dolnej płyty. Jeżeli zatrzask uszkodzi się, przycisk zaczyna odpadać i w konsekwencji możemy go zgubić. Nawet jeżeli do tego doszło, wciąż nie jesteśmy bez szans.

Gdzie kupić przyciski do klawiatury laptopa?

Zakupu możemy łatwo dokonać online na stronie klawiszedolaptopa.pl. Znajdziemy tam przyciski pasujące do klawiatur znakomitej większości urządzeń dostępnych na krajowym rynku i nie tylko. Możemy zakupić nawet po jednym klawiszu, dzięki czemu koszty naprawy będą minimalne. Na początku wybieramy markę urządzenia, potem szereg modelowy i na końcu konkretny typ. Informacje te możemy znaleźć na spodniej stronie urządzenia i nimi warto się kierować. Następnie musimy wybrać konkretny typ klawiatury, ponieważ klawisze do laptopa mogą różnić się w zależności do tego czy mamy klawiaturę zwykłą czy np. wersję podświetlaną. Dzięki obecności dużych zdjęć można łatwo porównać posiadane przyciski z tymi, które dostępne są do zamówienia.

Źródło: https://www.laptopkey.eu